Enga faol yosh mutaxassis
🚉Temiryo‘lchi yoshlar o‘rtasida "Enga faol yosh mutaxassis" tanlovining Tashishlarni tashkil etish sohasi bo‘yicha yakuniy bosqichi o‘tkazildi.
Boshqaruv raisining 2025-yil 3-martdagi 91-N-sonli buyrugʻi ijrosi bo‘yicha zamonaviy bilimli, intellektual salohiyatli kadrlarni tayyorlash, sohada istiqbolli yosh kadrlarni tanlash hamda yosh rahbar kadrlar zaxirasini shakllantirish maqsadidaTemiryoʻlchi yoshlar oʻrtasida Poyezdlar harakati bilan bogʻliq sohalarda faoliyat yuritayotgan yosh mutaxassislar oʻrtasida Tashishlarni tashkil etish sohasi boʻyicha “Eng faol yosh mutaxassis" tanlovi oʻz nihoyasiga yetdi.
Tanlovning 1-bosqichi savol-javob sharti Temiryoʻlchilar madaniyat saroyida, 2-bosqichi amaliy koʼnikmalarni sinovdan oʼtkazish sharti Toshkent MTU filiali “Nurhayot” stansiyasida 12 nafar temiryoʻlchi yoshlar ishtirokida oʼtkazilib tanlovning yakuniy bosqichi gʻoliblari aniqlandi.
🥇 1-oʻrin Ravshanov Firdavsbek Otabek oʻgʻli Toshkent MTU "Yangiyer" stansiyasi navbatchisi
🥈 2 -oʻrin Mirov Emomuddin Alisherovich Buxoro MTU filiali “Qorovulbozor” temir yoʻl stansiyasi navbatchisi
🥉 3-oʻrin Quvandiqov Jalol Elmurod oʻgʻli Qarshi MTU filiali “Qayirma” stansiya navbatchisi egalladi.
Tanlov gʻoliblari 30-iyun yoshlar kuni munosabati bilan oʻtkaziladigan “Temiryoʻlchi yoshlar forumi” da taqdirlanadi.

Enga active young specialist
🚉The final stage of the "Enga active young specialist" competition among railway youth was held in the field of Organization of Transportation.
On the implementation of the order of the chairman of the board No. 91-N of March 3, 2025, the purpose of training modern educated, intellectual potential personnel, selection of promising young personnel in the field, as well as formation of a reserve of young leader personnel, the competition “the most active young specialist" in the field of organizing transportation among young specialists operating in
The question and answer condition of Stage 1 of the competition was held at the palace of culture of railway workers, stage 2 was held at the Tashkent MTU branch “Nurhayot” station with the participation of 12 railway youth, the winners of the final stage of the competition were determined.
🥇 1st place Ravshanov Firdavsbek Otabek son Tashkent MTU" Yangiyer " station shift
🥈 2nd place Mirov Emomuddin Alisherovich Bukhara MTU branch” Guard " Railway Station watchman
🥉 3rd place Quvandikov Jalal Elmurod son against MTU branch “Kayırma” station shift took over.
The winners of the competition will be awarded at the “railway Youth Forum”, held on the occasion of Youth Day on June 30.