"INNOVATSION GʻOYALAR-2024"
#⃣ Boshqaruv raisining "Innovatsion g‘oyalar-2024” tanlovini o‘tkazish to‘g‘risidagi" N-572-sonli buyrug‘i asosida, tanlovning Sanoat va qo'shimcha sohalar bo‘yicha loyihalar taqdimoti bugun o‘tkazildi.
🚂🚉 Tanlovda,
💎Sanoat sohasi bo'yicha
💎“Quyuv mexanika zavodi” AJ Metallurgiya va modellashtirish bo‘limi boshlig‘i R.V.Zokirovning 🔬Metall quyishdan keyin qolgan qoldiq va shlaklarni qayta ishlash loyihasi;
💎“Quyuv mexanika zavodi” AJ Metallurgiya va modellashtirish bo‘limi yetakchi muhandis texnologi O.Sh.Nuriddinovning 🔬Temir yo‘l transporti quymalari uchun 20GL po‘latni pechdan tashqari qayta ishlash texnologiyasini takomillashtirish loyihasi 🚉“O‘zbekiston temir yo‘llari” AJ rahbariyati huzurida bo‘lib o‘tadigan yakuniy bosqichda ishtirok etish uchun tavsiya etildi.
💎🔴 “Eyvalek maxsus temir beton” MCHJ bosh texnologi M.J.Meliboyevning To‘rt temir izli Yevropa va MDH davlatlari poyezdlari bir yo‘lda yurishi uchun mo‘ljallangan temir-beton shpallar ishlab chiqarish loyihasi Yo'l xo'jaligi boshqarmasi bilan tegishli hisob-kitoblarni tayyorlab qayta ko'rib chiqishga yuborildi.
Qo'shimcha sohalar bo'yicha
Buxoro MTU Axborot xavfsizligi va uni rivojlantirish bo‘limi boshlig‘i A.A.Rajabovning vokzallarda Kutish kapsulasi loyihasi tegishli hisob-kitoblarni tayyorlagandan keyin 🚉“O‘zbekiston temir yo‘llari” AJ rahbariyati huzurida bo‘lib o‘tadigan yakuniy bosqichda ishtirok etish uchun tavsiya etildi.
🕐🔴Shuningdek
Qarshi vagon deposi AKT muhandisi Sh.SH.To‘rayevning RAILWAY POSTER korxonalarda yarim tayyor mahsulotlarni buyurtma qilish elektron platformasi;
“Temiryo‘linfratuzilma” AJ Raqamlashtirish bo‘limi mutaxassisi D.B.Majidov va Qarshi MTU AKT va AX bo‘limi muhandisi Sh.H.Ro‘ziyevning
RSX (Raqamli sanoat xavfsizligi) elektron platformasi loyihalari dasturiy ta'minot bo'lganligi sababli tanlovning Axborot kommunikatsiya texnologiyalari (AKT) sohasi yo'nalishiga o'tkazildi
❗️⏱Eslatib o‘tamiz, Axborot kommunikatsiya texnologiyalari (AKT) sohasi bo‘yicha tanlov 20-dekabr kuni Temiryo‘lchilar madaniyat saroyida o‘tkaziladi.

"INNOVATIVE IDEAS-2024"
#⃣ On the basis of the order of the chairman of the board "N-572 on the holding of the competition” innovative ideas-2024", a presentation of projects on the industrial and additional areas of the competition was held today.
In the competition 🚂🚉 ,
💎By industry
💎Head of Metallurgy and Modeling Department of JSC” well mechanics plant " R.V.Zokirov's qoldiq scrap and slag processing project left after metal casting;
💎Project of leading engineering technologist O. S. Nuriddinov of the Department of Metallurgy and modeling of” Foundry Mechanical Plant“JSC 🔬improvement of 20gl steel non-furnace processing technology for railway transport castings 🚉recommended for participation in the final stage under the leadership of” Uzbekistan Railways " JSC.
💎 🔴 Chief technologist of Eyvalek special reinforced concrete LLC M.J.Meliboyev's project for the production of reinforced concrete sleepers, designed so that trains of the Four-Iron-tracked European and CIS states could run on the same track, was sent to prepare and revise the relevant calculations with the Directorate of Road economy.
By additional areas
The head of the Department of information security and its development of the MTU of Bukhara A.A.Rajabov's waiting Capsule Project at the stations was recommended to participate in the final stage, which will be held under the leadership of JSC 🚉“Uzbekistan railways” after preparing the appropriate calculations.
Also 🕐🔴
Counter Wagon Depot ICT engineer Sh.SH.To Rayev'S RAILWAY POSTER is an electronic platform for ordering semi-finished products at enterprises;
Specialist of the digitization Department of” temiryolinfratuzilma " JSC D.B.Majidov vs. Qarshi MTU AKT and ax division engineer Sh.H.Ro ' ziyev
The projects of the electronic platform RSX (digital industry security) were transferred to the field of Information Communication Technology (ICT) of the competition due to the fact that it is software
❗️⏱Recall that the competition in the field of Information Communication Technology (ICT) will be held on December 20 at the Palace of culture of railway workers.