"INNOVATSION GʻOYALAR-2024"
#⃣ Boshqaruv raisining "Innovatsion g‘oyalar-2024” tanlovini o‘tkazish to‘g‘risidagi" N-572-sonli buyrug‘i asosida, tanlovning Sanoat va qo'shimcha sohalar bo‘yicha loyihalar taqdimoti bugun o‘tkazildi.
🚂🚉 Tanlovda,
💎Sanoat sohasi bo'yicha
💎“Quyuv mexanika zavodi” AJ Metallurgiya va modellashtirish bo‘limi boshlig‘i R.V.Zokirovning 🔬Metall quyishdan keyin qolgan qoldiq va shlaklarni qayta ishlash loyihasi;
💎“Quyuv mexanika zavodi” AJ Metallurgiya va modellashtirish bo‘limi yetakchi muhandis texnologi O.Sh.Nuriddinovning 🔬Temir yo‘l transporti quymalari uchun 20GL po‘latni pechdan tashqari qayta ishlash texnologiyasini takomillashtirish loyihasi 🚉“O‘zbekiston temir yo‘llari” AJ rahbariyati huzurida bo‘lib o‘tadigan yakuniy bosqichda ishtirok etish uchun tavsiya etildi.
💎🔴 “Eyvalek maxsus temir beton” MCHJ bosh texnologi M.J.Meliboyevning To‘rt temir izli Yevropa va MDH davlatlari poyezdlari bir yo‘lda yurishi uchun mo‘ljallangan temir-beton shpallar ishlab chiqarish loyihasi Yo'l xo'jaligi boshqarmasi bilan tegishli hisob-kitoblarni tayyorlab qayta ko'rib chiqishga yuborildi.
Qo'shimcha sohalar bo'yicha
Buxoro MTU Axborot xavfsizligi va uni rivojlantirish bo‘limi boshlig‘i A.A.Rajabovning vokzallarda Kutish kapsulasi loyihasi tegishli hisob-kitoblarni tayyorlagandan keyin 🚉“O‘zbekiston temir yo‘llari” AJ rahbariyati huzurida bo‘lib o‘tadigan yakuniy bosqichda ishtirok etish uchun tavsiya etildi.
🕐🔴Shuningdek
Qarshi vagon deposi AKT muhandisi Sh.SH.To‘rayevning RAILWAY POSTER korxonalarda yarim tayyor mahsulotlarni buyurtma qilish elektron platformasi;
“Temiryo‘linfratuzilma” AJ Raqamlashtirish bo‘limi mutaxassisi D.B.Majidov va Qarshi MTU AKT va AX bo‘limi muhandisi Sh.H.Ro‘ziyevning
RSX (Raqamli sanoat xavfsizligi) elektron platformasi loyihalari dasturiy ta'minot bo'lganligi sababli tanlovning Axborot kommunikatsiya texnologiyalari (AKT) sohasi yo'nalishiga o'tkazildi
❗️⏱Eslatib o‘tamiz, Axborot kommunikatsiya texnologiyalari (AKT) sohasi bo‘yicha tanlov 20-dekabr kuni Temiryo‘lchilar madaniyat saroyida o‘tkaziladi.

"ИННОВАЦИОННЫЕ ИДЕИ-2024"
♦На железной дороге проведен конкурс "Инновационные идеи-2024" по отраслям и дополнительным направлениям
#⃣ На основании приказа председателя правления № N-572 "о проведении конкурса” Инновационные идеи-2024" сегодня состоялась презентация проектов конкурса по отраслям и дополнительным направлениям.
♦ В выборе,
♦По отраслям промышленности
♦Начальник отдела металлургии и моделирования АО” литейно-механический завод " р.V.Работа Закирова проект по переработке остатков и шлаков, оставшихся после литья металла;
♦Работа ведущего инженера-технолога отдела металлургии и моделирования АО” литейно-механический завод“О. Ш. Нуриддинова проект совершенствования технологии внепечной обработки стали 20GL для железнодорожных транспортных отливок был рекомендован к участию в заключительном этапе при руководстве АО” Узбекистон темир йуллари".
♦ Главный технолог ООО “эйвалек специальный железобетон” м.J.Проект Мелибоева по изготовлению железобетонных шпал, рассчитанных на однопутное движение четырехпутных поездов Европы и стран СНГ, был направлен на доработку в Управление дорожного хозяйства, подготовив соответствующие расчеты.
По дополнительным направлениям
Начальник отдела информационной безопасности и развития Бухарского МТУ А.A.Проект капсулы ожидания Раджабова на вокзалах был рекомендован для участия в заключительном этапе работы при руководстве АО“Узбекистон темир йуллари” после подготовки соответствующих расчетов.
Также 🕐🔴
Инженер ИКТ вагонного депо Sh.SH.To ' RAYEW's Railway POSTER электронная платформа для заказа полуфабрикатов на предприятиях;
Специалист отдела цифровизации АО” железнодорожная инфраструктура " д.B.Мажидов и против инженер отдела ИКТ и АКС МТУ Sh.H.Ro зиев
Проекты электронной платформы RSX (цифровая промышленная безопасность) были перенесены в область информационных коммуникационных технологий (ИКТ) конкурса, поскольку они являются программным обеспечением
♦Напомним, что конкурс в области информационно-коммуникационных технологий (ИКТ) состоится 20 декабря во Дворце Культуры Железнодорожников.