"INNOVATSION GʻOYALAR-2024"
"O‘zbekiston temir yo‘llari" AJ boshqaruv raisining 2024 -yil 9-sentyabrdagi "Innovatsion g‘oyalar-2024” tanlovini o‘tkazish to‘g‘risidagi" N-572-sonli buyrug‘i ijrosini ta’minlash maqsadida, tanlovning Signallashtirish va aloqa sohasi bo‘yicha loyihalar taqdimoti o‘tkazildi.
Signallashtirish va aloqa sohasi bo‘yicha o‘tkazilgan  "Innovatsion g‘oyalar-2024”  tanlovida,
Signallashtirish sohasi bo‘yicha
Buxoro MTU filiali Samarqand stansiya navbatchisi D.I.Kasimovning “Signallashtirish sohasi uchun online dasturiy ta’minot” loyihasi;
Qo‘qon MTU filiali Qo‘qon signallashtirish va aloqa masofasi filiali Qo‘qon TTT elektromexanigi A.M. Abdusalomovning “DOTS-UZP 12;24V”, loyihasi va "MT-2 ni ET-2 relesiga almashtirish” loyihalari;
Qarshi MTU filiali Qarshi signallashtirish va aloqa masofasi AKT muhandisi E’.I. Islomovning “Texnologik jarayonlarning elektron nazorati” loyihasi;
Aloqa sohasi bo‘yicha
Buxoro MTU filiali Buxoro signallashtirish va aloqa masofasi KRP-ALSN sexi elektromexanigi R.D. Komilovning “Shch-Immitans” loyihasi;
Qo‘qon MTU filiali Qo‘qon signallashtirish va aloqa masofasi filiali Qo‘qon TTT elektromexanigi A.M. Abdusalomovning "Stansiyalarda poyezd kelishini avtomatik ogohlantiruvchi qurilma” loyihalari
“O‘zbekiston temir yo‘llari” AJ rahbariyati huzurida bo‘lib o‘tadigan yakuniy bosqichda ishtirok etish uchun tavsiya etildi.
Eslatib o‘tamiz, Yuk va tijorat ishlari sohasi bo‘yicha tanlov 10-dekabr kuni Temiryo‘lchilar madaniyat saroyida o‘tkaziladi.

"ИННОВАЦИОННЫЕ ИДЕИ-2024"
В целях обеспечения исполнения распоряжения председателя правления АО" Узбекистон темир йуллари "от 9 сентября 2024 года № N-572” о проведении конкурса" Инновационные идеи-2024 " состоялась презентация проектов в области сигнализации и связи конкурса.
На конкурсе "Инновационные идеи-2024” в области сигнализации и связи,
По области сигнализации
Филиал Бухарского МТУ в Самарканде дежурный по станции д.I.Проект Касимова” программное обеспечение Online для сферы сигнализации";
Коканский филиал МТУ Коканский филиал дистанционного управления сигнализацией и связью коканский электромеханик ттт А.M. Абдусаламова” ДОЦ-УЗП 12;24В", проект и” замена МТ-2 на реле Эт-2";
Анти-MTU филиал анти-сигнализация и расстояние связи ИКТ инженер E’.I. Проект Исламова” электронный контроль технологических процессов";
По области коммуникаций
Бухарский филиал МТУ Бухарская дистанция сигнализации и связи цех КРП-алсн электромеханик р.D. Проект Камилова " Щ-Иммитанс” ;
Коканский филиал МТУ Коканский филиал дистанционного управления сигнализацией и связью коканский электромеханик ттт А.M. Проекты Абдусаломова "устройство автоматического оповещения о прибытии поезда на станциях"
Рекомендован к участию в заключительном этапе при руководстве АО” Узбекистон темир йуллари".
Напомним, что конкурс в области грузовых и коммерческих работ состоится 10 декабря во Дворце Культуры Железнодорожников.