YUK VA TIJORAT ISHLARI SOHASI BO‘YICHA "INNOVATSION GʻOYALAR-2024" TANLOVI O‘TKAZILDI
Tanlov “O‘zbekiston temir yo‘llari” AJ boshqaruv raisining 2024 yil 9 sentyabrdagi “Innovatsion g‘oyalar-2024” tanlovini o‘tkazish to‘g‘risida”gi N-572-sonli buyrug‘i asosida 10-dekabr kuni Temiryo‘lchilar madaniyat saroyida Yuk va tijorat sohasi bo‘yicha tashkil etildi. Hududlarda o‘tkazilgan saralash bosqichi g‘oliblari ishtirokida 3 ta loyihalar taqdimoti tashkil etildi.
Yakunda, 💎 Yuk va tijorat ishlari sohasi bo‘yicha
Qarshi MTU AKT va AX bo‘limi dasturchilari Suvonov Asirbek Shaxriddin o‘g‘li va Jabborov Jamshid Farxod o‘g‘lining “WAGON VISION AI” elektron platformasi loyihasi;
Toshkent MTU, Bo‘zsuv stansiyasi boshliq o‘rinbosari Yuldashev Alyorbek Rustamjonovich va Toshkent MTU axborot kommmunikatsiya texnologiyalari bo‘limi muhandisi Raupov Inomjon Usmon o‘g‘lining “Elektron ombor” stansiya yuklari uchun loyihalari
💎🚉“O‘zbekiston temir yo‘llari” AJ rahbariyati huzurida bo‘lib o‘tadigan yakuniy bosqichda ishtirok etish uchun tavsiya etildi.

ПРОВЕДЕН КОНКУРС "ИННОВАЦИОННЫЕ ИДЕИ-2024" В СФЕРЕ ГРУЗОВЫХ И КОММЕРЧЕСКИХ РАБОТ
Проведен конкурс в сфере грузовых и коммерческих работ "инновационные идеи-2024" конкурс был организован 10 декабря во Дворце культуры железнодорожников на основании распоряжения председателя правления АО “Узбекистон темир йуллари” от 9 сентября 2024 года № N-572 “о проведении конкурса” Инновационные идеи-2024”. Были организованы 3 презентации проектов с участием победителей отборочного этапа, проведенного в регионах.
В заключение, работа в области грузовых и коммерческих работ
Проект электронной платформы “WAGON Vision AI” разработчиков отдела ИКТ и ИС МТУ Сувонова асирбека Шахриддина оглы и Джабборова Джамшида Фархад оглы;
Проекты Ташкентского МТУ, заместителя начальника станции бозсув Юлдашева алорбека Рустамжоновича и инженера отдела информационных коммуникационных технологий Ташкентского МТУ Раупова Иномжона Усмановича для грузовых станций “электронный склад”