YUK VA TIJORAT ISHLARI SOHASI BO‘YICHA "INNOVATSION GʻOYALAR-2024" TANLOVI O‘TKAZILDI
Tanlov “O‘zbekiston temir yo‘llari” AJ boshqaruv raisining 2024 yil 9 sentyabrdagi “Innovatsion g‘oyalar-2024” tanlovini o‘tkazish to‘g‘risida”gi N-572-sonli buyrug‘i asosida 10-dekabr kuni Temiryo‘lchilar madaniyat saroyida Yuk va tijorat sohasi bo‘yicha tashkil etildi. Hududlarda o‘tkazilgan saralash bosqichi g‘oliblari ishtirokida 3 ta loyihalar taqdimoti tashkil etildi.
Yakunda, 💎 Yuk va tijorat ishlari sohasi bo‘yicha
Qarshi MTU AKT va AX bo‘limi dasturchilari Suvonov Asirbek Shaxriddin o‘g‘li va Jabborov Jamshid Farxod o‘g‘lining “WAGON VISION AI” elektron platformasi loyihasi;
Toshkent MTU, Bo‘zsuv stansiyasi boshliq o‘rinbosari Yuldashev Alyorbek Rustamjonovich va Toshkent MTU axborot kommmunikatsiya texnologiyalari bo‘limi muhandisi Raupov Inomjon Usmon o‘g‘lining “Elektron ombor” stansiya yuklari uchun loyihalari
💎🚉“O‘zbekiston temir yo‘llari” AJ rahbariyati huzurida bo‘lib o‘tadigan yakuniy bosqichda ishtirok etish uchun tavsiya etildi.

THE COMPETITION "INNOVATIVE IDEAS-2024" WAS HELD IN THE FIELD OF CARGO AND COMMERCIAL WORK
The competition "innovative ideas-2024" was held in the field of cargo and commercial Worktanlov was organized on December 10 at the palace of culture of Railwaymen in the field of cargo and Commerce on the basis of the Order of the chairman of the Board of Uzbekistan Railways JSC “on holding the competition” innovative ideas-2024 “dated September 9, 2024. The presentation of 3 projects was organized with the participation of the winners of the qualifying round held in the regions.
In conclusion, 💎 in the field of cargo and commercial work
The project of the electronic platform “WAGON VISION AI” of the son of Suvonov Asirbek Shakhriddin and Jabborov Jamshid Farhad, programmers of the anti-MTU ICT and AX Department;
Tashkent MTU, deputy head of Bozsuv station Yuldashev Alyorbek Rustamzhonovich and engineer of the Tashkent MTU Information Communication Technologies Department Raupov Inomjon Osman project for station freight “electronic warehouse”